Adres
Esentepe Mah. Salih Tozan Sok. Polat Apt. No: 10 A-B Şişli/İstanbul
Email
tolgahandanstr@gmail.com
Telefon
05332069808

02123566868

TAVSİYELER

Tolga Han'dan Dans Etmek İsteyenlere Tavsiyeler

Image

Türkiye’de dansı sevdirmek ve yaygınlaştırmak için 40 yılı aşkın bir süre binlerce kişiye dans eğitimi verdim. Eğitim CD’lerim Türkiye genelinde medya aracılığıyla dağıtıldı. Yine eğitimle ilgili olarak çeşitli internet siteleri ile TV programlarında yer aldım. Bugünlerde ise nedense biraz dans eden herkes hiçbir belgesi olmadan kendine göre kendini eğitmen olarak ilan ederek sözde dans dersi vermekte ve böylelikle kendilerine çıkar sağlamakta ve bu kişilerden eğitim alanlar da boş yere hem zaman hem para harcamaktadırlar.

Benim amacım dans dersi almak isteyenlere yardımcı olmak ve onlara eğitim almaları için doğru yolu göstermektir. Güzel dans eden veya başka bir yerde dans öğrenmiş olan herhangi bir kişinin dans eğitimi verebilmesi için dans eğitimi veren herhangi bir kurumdan belge almalı ve o kurumda iyi bir eğitmenin yanında en az 2 yıl asistanlık yaparak kendini ispatlaması gerekir. Bunun yanı sıra dans dersi verecek kişinin eğitim psikolojisini öğrenmesi, eğitimde tecrübe kazanması ve sabırlı olması şarttır. Ayrıca hem bay hem bayan figürlerini de bilmelidir. İyi bir eğitmen, eğitim verdiği dansların dışındaki diğer dans çeşitlerinden de az da olsa bilgi sahibi olması gereklidir.

Dans derslerinize başlamadan önce hangi dansları öğrenmek veya geliştirmek istiyorsanız ona karar vereceksiniz daha sonra ben ne için dans dersi alıyorum sorusuna cevap verip hedefinizi belirleyeceksiniz. Genelde ilk defa dans dersi alanlar hobi olarak veya stres atmak için başlarlar ve daha sonra bu kişilerden bir kısmı sportif düşüncelerle yarışmalara hazırlanmak için danslarını geliştirmeye devam ederler. Bir kısmı ise dansı profesyonelce meslek olarak seçmek için devam ederler. Benim önerim öncelikle hobi olarak dans eğitimi alanlar ile dans ederek stres atmak isteyenleredir.

Dans dersi alacağınız yerin yalnızca dans dersi veren bir eğitim kurumu olması birinci tercih sebebiniz olmalıdır. Çünkü sadece dans eğitimi veren bu kurum ikinci bir konuyla ilgilenmediği için daha iyi bir eğitim verir ve koşullara uygun bir ortam yaratır. Ancak bu yerin size sunduğu imkanları da araştırmalısınız. Müfredatı, programı var mıdır? Kaç tane sınıfı olan bir kurumdur? Sınıflarının büyüklüğü ve öğrenci sayısının doluluğu nedir? Dans öğrenirken veya öğrendikten sonra size ne gibi aktiviteler sunmakta ve dansınızı geliştirebilmeniz için nasıl bir ortam yaratmaktadır.

Bütün bunları araştırmalısınız. Dans eğitiminize başlarken kesinlikle kendinizle aynı seviyede olanlarla dans dersi almayı da unutmamalısınız.

Ders alacağınız yer için karar verirken önemli bir konuda tabii ki eğitmendir. Size kim dans öğretecek ? Kariyeri nedir ? Kaç yıldır eğitmenlik yapıyor ? Bu sıfatı nereden nasıl kazanmış ? M.E.B’den veya başka bir kurumdan onaylı mı ? gibi soruların cevabını bulduktan sonra öğrenmek istediğiniz dansların kurs programı için ne kadar ücret ödeyeceksiniz ve bu ücreti nasıl ödeyeceksiniz? Karşılığını tam olarak alacak mısınız?

Eğer araştırmalarınızda rahat, keyifli bir ortamda stres atarak kendinizi rahat hissedeceğiniz bir yer yakalayabildiyseniz orası sizin dans öğrenebileceğiniz yerdir. Ama kesin olan bir şey varsa siz de dans derslerinize gereken önemi verip düzenli olarak kursunuza devam etmelisiniz.

-Tolga Han

Ayrıntılı Bilgi için: 05332069808

Angeles Arrien

Antropolog

"Dans ettiğimizde kim olduğumuzun özüne dokunuruz ve ruh ile madde arasındaki birliği yaşarız."

Sınıflarımız

Göz Atmaya Ne Dersiniz?

Kararsız Mısınız?

Öncelikle "okulunuzu, ortamı, sınıflarınızı görmek istiyorum" derseniz bize uğrayabilirsiniz. Hangi dans sınıflarına katılacağınız konusunda kararsız mısınız? Hiç sorun değil. Arayın veya gelin görüşelim, seveceğiniz dans sınıfınızı beraber seçelim.

  • Kayıt İçin: Okulumuz sekreterliğinde rahatça kaydınızı yaptırabilirsiniz.
İletişim

Esentepe Mah. Salih Tozan Sok. Polat Apt. No: 10 Şişli/Mecidiyeköy, İstanbul

05332069808 - 02123566868

05332069808

tolgahandanstr@gmail.com

Navigasyon

Haritadan "Daha büyük haritayı görüntüle" yazısına veya "Navigasyon Yol Tarifi için Tıklayınız" butonuna tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Navigasyon Yol Tarifi için Tıklayınız

© tolgahandans.com. Tüm hakları saklıdır.