Adres
Esentepe Mah. Salih Tozan Sok. Polat Apt. No: 10 A-B Şişli/İstanbul
Email
tolgahandanstr@gmail.com
Telefon
05332069808

02123566868

ÖZEL DERSLER

Düğün Dansları

Image

Yıllarca unutulmayacak, seyredenleri şok edecek koreografiler için hazırladığımız kampanya fırsatlarını ve peşin ödemelerde indirim olanaklarını kaçırmayın. Yeni evlenecek çiftlerin bütçelerini zorlamamak için Kurs ücretlerini uygun şekilde tutuyoruz.

Eşli yapılan başvurular, istenilene göre değerlendirilir ve eğitimi verilir. Eğitim süresi bir dans için 4 saatlik özel derstir. Peşin ödemelerde iskonto, kredi kartı ile ödeme ve taksit yapıyoruz. Tolga Han Dans Kursu size kendinizi evinizdeki gibi rahat hissettirecek. İstanbul’un en merkezi noktası Mecidiyeköy’de bulunan Tolga Han Dans Kursu'na sizleri bekliyoruz.

Özel günleriniz olan düğün, nişan, toplantı vs. bizim veya kendinizin seçtiği müzikle yapmak istediğiniz dans için hazırlanan özel koreografi ile verilen eğitimdir. Eğer isterseniz müzik ve dans konusunda birlikte çalışacağınız eğitmeninizden de destek alabilirsiniz.

Düğün Dansının Püf Noktaları

Düğün dansı özel bir koreografi ve uyumlu bir müzikle eşsiz bir şovdur. Ancak gözden kaçan ayrıntılar bu gösteriyi bir hüsrana çevirebilir. Çift olarak eşsiz bir düğün dansı yapmak istiyorsanız belli başlı kuralları ihmal etmemeli ve oldukça dikkatli olmalısınız. Tüm bu öneriler düğün dansı nasıl yapılır? Sorusunun da aslında cevabıdır.

*Koreografileriniz belirlenirken gelinliğinizin ve damatlığınızın modeli eğitmene anlatılmalı ve bunlara uygun seçim yapılmalıdır.

*Uzun koreografiler misafirlerin dikkatini dağıtacağından performansınızı maksimum 2.30 dk olarak ayarlanmalıdır.

*Müzik seçimi için koreografını fikrini alınmalıdır.

*Düğünden önce anons yapacak kişiden ilk dansın sadece size özel olduğunu belirtmesini isteyerek diğer çiftlerin sizin ilk dansınızda size eşlik etmesini engellemelisiniz.

*Önceden prova yaparak dans edeceğiniz yeri herkesin görebileceği şekilde belirlemelisiniz.

*Düğününüzde farklı bir ortam oluşturarak dansınızın tüm misafirler tarafından rahatlıkla izlenebilmesi için misafirlerin pistin çevresinde halka oluşturmasını isteyen bir anons yaptırın.

*Düğünden önce gelinliğiniz, damatlığınız ve düğün ayakkabınızla ilk dansınızın provasını mutlaka yapmanızı öneririz.

*Sergileyeceğiniz muhteşem koreografilerdeki pozları ve figürleri kaçırmaması için kameramanı boydan çekim yapması için önceden uyarın.

*İlk dans esnasında kameramanın sadece size odaklanmasını isteyin.

*İlk dans anında yüzünüzden gülücükleri eksik etmeyin ve anın tadını çıkarın. Gülümsemeniz yaptığınız hatayı fark bile ettirmeyecektir.

Düğün Dansı Müziğini Nasıl Seçmeliyiz?

Düğün dans müziği belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus eşinizin ve sizin ortak zevklerinize uygun olmasıdır. Duygularınızı kabartacak, sizi eskilere götürecek ve heyecanlandıracak dans müzikleri seçilmelidir.

Eğer düğününüze uygun müzik seçimi gerçekleştiremediyseniz okulumuzun arşivlerinden faydalanabilirsiniz. Düğün müziği seçerken ritim ve melodiden ziyade sözlerine dikkat etmelisiniz. Romantik bir melodiye sahip bir dans ayrılık teması işleyebilir ve mutlu gününüzü hüzne dönüştürebilir.

Düğün Dansı Modası – Gelinlik ve Damatlık Seçim Önerileri

Gelinlik ve damatlık seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında pek çok husus vardır. O senenin öne çıkan modelleri, vücut tipinize göre uzman tavsiyeleri, aksesuarlar fikirleri bu konuda size fikir vermektedir.

Tüm bu başlıklar sizi doğru bir tercihe götürürken bir adım daha unutulmamalıdır. O da düğün dansı için belirlediğiniz stildir… Vals mi, tango mu, rumba mı, bachata mı? Tercihiniz hangisinden yana olursa olsun mutlaka gelinlik seçimini bu tarzlara göre yapmalısınız.

Yanlış tercihler aylarca çalıştığınız düğün dansı koreografinize gölge düşürebilir. Tersini düşünürseniz şayet seçeceğiniz dans türü gelinlik tercihinde de size çok yardımcı olacaktır.

Dans Türüne Göre Gelinlik ve Damatlık Önerileri;

Tango Modası

Çiftlerin son dönemde en çok tercih ettiği türdür. Dünya çapında ayrı bir şöhrete sahip olması bu konuda oldukça önemlidir. Tercihinizi bu dans türünden yana kullanırsanız şayet erkeklerin dar kesimli pantolon giyilmesi tavsiye edilir. Damatlık ayakkabısı ise mutlaka rugan olmalıdır. Bu dansta adımların ön planda olması nedeniyle de gelinliğin eteği çok daha sade olması gerekir. Aksi halde bayanın yaptığı figürler görülmeyecektir. Gelin ayakkabısı ise topuklu ve bilekten bağlı bir model olmalıdır.

Hip-Hop Modası

Düğün dansı olarak ilk etapta farklı bir alternatif gibi gelebilir çiftlere… Ancak hareketli müziği ve asi ruhuyla pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Düğün dans modası konusunda da farklı alternatifleri bir araya getirmektedir. Mesela; damatlar performans sırasında takım elbisenin üzerine bere takarak sevimli bir görüntü oluşturabilir. Gelinler ise renkli aksesuarlarla ve zincir kolyelerle erkeklere eşlik edebilirler. Damatlık ve gelinlik ayakkabısı olarak spor bir model seçmekte farklılık yaratmak için ideal olacaktır.

Flaş Mob

Düğün organizasyonunda son dönemlerin yeni modası flashmob! Etkinliklerinize neşe ve canlılık katacak olan ve Amerika'da çok yaygın olan flash mob etkinliği son dönemlerin yeni modası haline geldi. Düğün organizasyonuzda flashmob dans gösterisini sergilediğinizde davetlileriniz şaşkına dönecek ve hayretler içinde değişikiliğin farkına varacaklar.

Ayrıntılı Bilgi için: 05332069808

Kamand Kojouri

Yazar & Dansçı

"Bir başkasıyla dans ettiğimizde, kendimizde sevdiğimiz şeyi ortaya koyarız ki, onlar da bunu görebilsin ve bizi sevebilsinler."

Diğer Sınıflarımız

Göz Atmaya Ne Dersiniz?

Kararsız Mısınız?

Öncelikle "okulunuzu, ortamı, sınıflarınızı görmek istiyorum" derseniz bize uğrayabilirsiniz. Hangi dans sınıflarına katılacağınız konusunda kararsız mısınız? Hiç sorun değil. Arayın veya gelin görüşelim, seveceğiniz dans sınıfınızı beraber seçelim.

  • Kayıt İçin: Okulumuz sekreterliğinde rahatça kaydınızı yaptırabilirsiniz.
İletişim

Esentepe Mah. Salih Tozan Sok. Polat Apt. No: 10 Şişli/Mecidiyeköy, İstanbul

05332069808 - 02123566868

05332069808

tolgahandanstr@gmail.com

Navigasyon

Haritadan "Daha büyük haritayı görüntüle" yazısına veya "Navigasyon Yol Tarifi için Tıklayınız" butonuna tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Navigasyon Yol Tarifi için Tıklayınız

© tolgahandans.com. Tüm hakları saklıdır.