Modern Dans & StretchIng

Ayrıntılı bilgi için bize
(0212) 356 68 68 ve (0533) 206 98 08
nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz

Modern dans, 20. yüzyılın başlarında balenin değişmez kurallarına tepki olarak gelişen bir dans türüdür.Bu dans, hemen her tür müziğe uydurulabilir. Yeni hareket stilleri yaratmak için diğer dans hareketleriyle birleştirilebilir. Modern dansta amaç, vücudun doğal duruşundan yararlanmaktır.

2. Dünya savaşının başlarından itibaren yapılmaya başlanmıştır. O zamanlar sadece bir dans türü olarak görülen modern dans şimdi dinlendiricidir ve her müzik türüne ayak uydurabilir.

STRETCHING & KONDİSYON DERSLERİNİN FAYDALARI:

Kaslarınızın daha esnek ve güçlü olmasını,

Kas ve eklem ağrılarınızın azalmasını

Duruş bozuklarınızı düzelmesini

Esneklik ve sağlam bir performans kazanmanızı

Beden kondisyonunuzun ve bedensel bilincinizin artmasını

Bedeninizdeki hareket sınırlarının genişlemesini

Doğru nefes alıp vermenizi

Zihnimizi boşaltmanızı ve stresten kurtulmanızı

Bedensel gücünüzü doğru ve uzun süreli kullanabilmenizi

Hareket kabiliyetinin artırılmasında, İnsan Bedenindeki toksinlerin atılmasında Vücutta Anti-aging etkisi yaratması Kan dolaşımını ve nabzı dengelemesi sebebiyle genel sağlık durumunu iyileştirerek psikolojik rahatlama stretching (esnetme egzersizleri) ve kondisyon önemli bir yer tutmaktadır.

Dans, klasik bale, modern dans, latin dans, tango ve hip-hop/jazz dans ile ilgilenen ve dansında belirli bir esneklik ve güce ihtiyaç duyan katılımcılar için idealdir.

Söz konusu sağlık problemlerini yaşayan, yaşamak istemeyen, kilo kontrolüne ve ideal bir forma, güçlü ve zinde bir bedene, bedensel ve ruhsal dengeye sahip olmak isteyen, kısacası bedenine ve kendine değer veren her yaşta katılımcı için uygundur.

Kursiyerlerimiz Hobi sınıflarımızın kurslarının bir kuruna 16 haftada toplam 32 ders devam ederler.

Ayrıca pratik çalışmalar uygulanır . Kursiyerlerimiz kursa haftada 1 gün 10 dk.'lık teneffüs dahil olmak üzere üst üste 2 ders eğitim-öğretim alarak toplam 1 saat 40 dakika katılırlar.

Eğitim-öğretim derslerine kursiyerin devamsızlığı durumunda kursiyer en fazla iki kez olmak üzere telafi dersi alır.

Pratik çalışmalar hafta sonları saat 19:00'dan sonra yapılır.

Derslere devamlılık esastır ancak 16 haftalık kurs süresince dersini kaçıran kursiyerler en fazla 2 ders telafi dersi alabilirler.

Call Now Button
× Whatsapp'tan bize ulaşın